2018 - GAC - akrobatická a plachtařská škola Miloše Ramerta

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2018

sportovní úspěchy
 
 
 


Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků ADG & UNG

Na letišti Zbraslavice (LKZB) se ve dnech 12.-14. července konalo Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků kategorie Advanced a Unlimited...v kategorii Advanced ze třinácti pilotů prvních pět - odchovanci GACu!...v kategorii Unlimited jsme měli jednoho pilota - Miroslava Černého...všem vítězům mohutně blahopřejeme...našim hrdinům dvojnásobně... 
_______________________________________________________Two Seater Glider Aerobatic Cup 2018

O
d čtvrtka 7.6. do soboty 9.6. se létala tradiční soutěž bezmotorových akrobatů na letišti ve Zbraslavicích.
I zde měl samozřejmě GAC Benešov své reprezentanty.
V kategorii dvoučlenných posádek na cvičných kluzácích Two Seater Cup se odlétalo 5 soutěžních sestav a náš hudebně-letecký tým Polívka + Ramert obsadil 2.místo.
3. místo obsadil Miloš Ramert v posádce s Václavem Čtvrtníčkem z Kyjova a naše další posádka syn a otec Adam Klenka + Tomáš Klenka obsadili 4 .místo (z10ti posádek).
Letos byl ale nejlepší R. Šuman z AK Mladá Boleslav se "zátěží" Kateřinou Povšíkovou.
I ten je, stejně jako většina ostatních soutěžících ,produktem šíření "akrobatické infekce", kterou po aeroklubech v Čechách a na Moravě akrobatickými výcvikovými soustředěními infikuje plachtaře náš instruktor Miloš Ramert.
Letci v doplňkové kategorii Advanced se na reprezentačním speciálu S-1 Swift dostavili nakonec pouze dva. Jako třetí v této kategorii odlétal dalších 6 soutěžních sestav v nerovném soupeření na Acro Blaníku L-13 AC i Miloš Ramert.

Blaník sice sestavy odlétal v plném rozsahu, ale podle očekávání obsadili první 2 místa letci se Swiftem - Tomáš Bartoň (GAC Benešov) a Josef Rejent (AK Letňany, který ale ještě do loňského roku trénoval u nás).
Kompletní výsledky najdete na: www.acro-online.com/results/TSGAC2018/index.htm

Live stream - předávání cen TSGAC
https://www.facebook.com/Aeroklub.Zbraslavice/videos/2047572931950390/


FotoAlbum Jakub Macillis: https://www.flickr.com/…/125681190@N…/sets/72157697242406174

_______________________________________________PMČR 2018 - Plachtařské mistrovství České republiky

V pátek 8.6.2018 skončilo v Táboře Mistrovství ČR v plachtění.
GAC Benešov reprezentovali v kategorii Kombi open Tomáš Suchánek a Ondra Dupal, oba dva na 18ti metrových vysokovýkonných větroních ASG-29E.
Ondra musel z pracovních důvodů účast na soutěži předčasně ukončit, zato Tomáš Suchánek obsadil v konečném pořadí 2. místo se ztrátou pouhých 4 bodů na vítězného Romana Mračka, se kterým si v během soutěže několikrát vystřídali pořadí v průběžném hodnocení.
Blahopřejeme!
Kompletní výsledky najdete na : www.soaringspot.com/…/plachtarske-mistrovstvi-cr-20…/results


FotoAlbum Martina Burianová:
https://www.zonerama.com/MartinaBurianova/Album/4386323
_______________________________________________

Mostecký pohár 2018

6.5.2018..
Akrobat našeho klubu David Beneš vylétal stříbrnou medaili v kategorii Intermediate na motorových letounech se Z-50M na Mosteckém poháru, který se konal ve stejném termínu jako Kolínský pohár v bezmotorové akrobacii.
Blahopřejeme!
GAC měl soutěžící nejen v těchto obou akro soutěžích, ale teprve zítra končí plachtařský AZ Cup ve Zbraslavicích, kde GAC zastupují Tomáš Suchánek a Ondra Dupal.

____________________________________________

Kolínský pohár 5.5.2018 v plachtové akrobacii:

V Kolíně se 5.května 2018 konal Kolínský pohár v plachtové akrobacii v kategoriích Basic (Beginner), Sportsman, Intermediate za účasti šestnácti plachtařů...

V kategorii Basic (Beginner) bylo pořadí na stupních vítězů:
1.Jan Kašpar, 2.Miroslav Lacina a 3.Dušan Vrána (všichni ASK 21)

V kategorii Sportsman: 1.Václav Čtvrtník, 2. Marek Veselý, 3. Adam Klenka (všichni ASK 21)

V kategorii Intermediate: 1.Miloš Ramert (L-13AC), 2.Jan Štindl (L-13AC), 3.Václav Sehnal (ASK 21) ...a kromě kluzáků se ukázal i akrobatický speciál Zlin Z-50LX někdejšího vicemistra světa v letecké akrobacii Jiřího Pospíšila, který do Kolína přiletěl z Rakovníka rozhodcovat (a nikoli závodit)... Výsledky: https://acro-online.com/results/KP2018/index.htmJAR 6.1.2018 Ondra Dupal GAC první místo v CPS

...pro ty, kteří průběžně nesledují výkony v CPSce, je určeno další příjemné překvapení. Letem z Douglasu v JAR 6.1.2018 se Ondra Dupal (z klubu GAC Benešov) usadil na prvním místě Celostátní plachtařské soutěže a to třetím tisícikilometrovým trojúhelníkem (3 tisícovky za poslední tři dny)!
Pro soupeře - nejlepší české plachtaře, bude extrémně obtížné podobné výkony odlétat také. A to má letos ještě 579 km z 3.1. a 421 km z 2.1.2018.
Novoroční denní pauza vypadá logicky, protože trojú- helníkem 924 km 31.12.2017 rozhodl o svém vítězství v ročníku 2017 CPSky!
A silvestrovský výkon byl také "jen" pokračováním jeho extrémní série, neboť hned po příletu do JAR na svůj druhý turnus 30.12.2017 vysmahl FAI trojúhelník 888 km rychlostí 147,74km/h.
Přitom tenhle excelentní výkon nebyl započítáván mezi jeho 3 nejlepší lety v loňském roce, protože lety z jeho 1. turnusu 28.11. - 1 020 km a 9.12. - 939 km byly bodované ještě lépe. Pro GAC je ctí, že Ondra létá za náš klub a pro českou plachtařskou špičku jde o výzvu a "nastavení laťky".
Historicky vyšších výkonů dosáhl pouze Miloš Pajr v roce 2011 lety v dlouhé vlně v Andách v Argentině.
Ten rok byl Ondra Dupal v CPSce druhý, hned za Milošem.
Takže teď lze jen netrpělivě očekávat, kdo z našich plachtařů zvedne hozenou rukavici. Je velmi málo pravděpodobné, že by bodově odpovídající výkony bylo možné odlétat z území ČR - proto podobně hodnotné přelety lze čekat jen z Jihoafrické republiky, Namibie, Austrálie, Nového Zélandu, Texasu, Nového Mexika, Utahu a Nevady nebo jihoamerických And. A na dlouhé přelety přes několik států v evropských Alpách zatím specialisty nemáme.

                      
MRam.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky